AdopceTT

MenuČasté dotazy

Jak se mám zachovat, když objevím černou skládku?

Kontaktujte příslušný obecní/městský úřad (odbor životního prostředí). Můžete také zkusit kontaktovat majitele pozemku (zjistíte v Katastru nemovitosti http://nahlizenidokn.cuzk.cz/).

Tento web prioritně neslouží k nahlašování skládek, nicméně pokud sami nějaké znečištěné místo „zachráníte“ (uklidíte, dáte do pohybu úřady, apd.), rádi Vám poděkujeme a dáme prostor třeba prostřednictvím Facebooku!

Nás až tak nezajímají seznamy černých skládek, nás zajímají lidé, kteří se aktivně zasadí o jejich likvidaci nebo je rovnou uklidí 🙂

 

Co mi dáte za to, když někde uklidím?

Podáme info o tomto vašem záslužném činu, pochválíme Vás před celou uklízecí komunitou a věřte, že ten pocit, který se pak určitě dostaví, je k nezaplacení! 🙂

 

Mohu si zapíchnout špendlík před vchod od souseda domu/bytu?

Pokud je to veřejně přístupné místo tak Ano, ale radíme vám dobře nedělejte to 🙂 Najděte si raději vaši společnou tramvajovou zastávku.

 

Mohu si adoptovat více míst?

Ano můžete si zapíchnout špendlíků kolik chcete, jen potom budete za tlučhubu, když to nebudete schopen obsluhovat. Někdy méně a kvalitně znamená více!

 

Může mít jedno frekventované místo více pěstounů?

Ano, samozřejmě, tohle vůbec není na škodu, alespoň se ta práce s úklidem rozloží na více osob, mohou se doplňovat.

 

Kde mohu sesbíraný odpad zanechat, odložit?

V místě tomu určenému (obecní kontejner atd.). Nedávejte odpad do soukromých popelnic, i když je to někdy po cestě a vámi uklizené místo je hned vedle. Ne každý smýšlí stejně jako vy a má pochopení pro veřejné blaho!