AdopceTT

MenuO projektu

 

„Každý člověk má určitý vztah k nějakému místu, kde se bud’to narodil nebo kde žije, bydlí, často chodí…, či kde prožil něco, co se mu vrylo do paměti. Pokud je takový člověk alespoň trošku vnímavý, nemůže být lhostejný k tomu, jak to na jeho oblíbeném „plácku“ vypadá.

Adopce Turistických Tras alias AdopceTT je ekologický dobročinný projekt založený na dobrovolnosti a ochotě pomoci s úklidem frekventovaných turistickým tras či míst. Je zaměřený na všeobecně dostupná turistická místa v celém katastru obce „ČESKÁ REPUBLIKA :-)“.

Princip je opravdu jednoduchý. Lidé, kterým není lhostejný stav a čistota nejrůznějších turistických stezek, mohou jakékoli frekventované místo, odpočívadlo, nebo úsek „adoptovat do své pěstounské péče“ a starat se tam o udržování čistoty. Je to podobné jako u adopce zvířat v Zoo, avšak s tím rozdílem, že Adopce TT je zcela bezplatná. Turista – Pěstoun přispívá pouze svou aktivitou a úklidovou prací a o svou činnost se pak může podělit na fóru se stejně smýšlejícími lidmi. Základem webu je mapový podklad, kde si každý zájemce zapíchne svůj pomyslný špendlík zatím kamkoli na plochu Čech, Moravy a Slezska a tímto se veřejně přihlásí k úklidu na daném místě. Plánujeme rozšíření své činnosti i na Slovensko a pak do okolních států Evropy.

Účastník se zdarma zaregistruje a může pak vkládat příspěvky, fotky, videa, komentáře, zároveň však také může z projektu kdykoli a bez udání důvodu odejít.

Adopce turistického místa neopravňuje „pěstouna“ k ničemu jinému než jen k údržbě čistoty a pořádku. Jako každý jiný turista či návštěvník veřejného místa smí dělat pouze to, co mu dovoluje zákon.

Jsme ale přesvědčeni, že se tato forma veřejné adopce ujme a bude fungovat, protože takto sami a s pozitivními zkušenostmi spravujeme 3 frekventovaná místa v Beskydech.

Je mnoho lidí, kteří takhle už roky anonymně fungují! Tato služba jim umožní se veřejně prezentovat a trochu se tak i pochlubit svou prospěšnou činností.

Věříme tomu, že aktivní lidé si postupně „rozeberou“ celou „naši“ republiku (myslím tu turistickou 🙂 a na horách pak bude o to čistěji!

S pozdravem pořadatelé Beskydské sedmičky